piątek, 16 września 2016

Szamba betonowe prawda kontra fałszSzamba betonowe są mocniejsze niż te z plastiku

Fakt. Za chwile wszyscy się przekonają, że beton jest mocniejszym materiałem niż plastik. Beton klasy B-25 wykorzystuje się przy wytwarzaniu szamb. Jest to żelbeton niewrażliwy na naciski wywołane naporem wód gruntowych jak i warunki atmosferyczne. Do betonu stosowane są specjalnie dobrane domieszki chemii niemieckiej, której celem jest uszczelnienie porów betonu. Szamba betonowe świetnie sprawdzą się najsilniejsze mrozy oraz upały.

Szamba betonowe pękają i kruszą się

Mit. Jak już Państwo wiedzą do wyrobu szamb jest używany rzetelny beton i specjalne substancje chemiczne. Obecnie szamba betonowe można aranżować na każdym gruncie. Trafnie wyprodukowane szambo betonowe od cenionego producenta nie pęknie. Teraz trzeba poszukać popularnego producenta. Potrzeba dodać, że istnieje dużo przypadków pękania szamb plastikowych. Zwłaszcza nie wytrzymują one ciężaru aut.

Ekologiczne szambo betonowe

Fakt. Mówiąc, że szamba betonowe są uszczelnianie przez cały proces produkcji, co daje stu procentową szczelność. Akurat, dlatego do otoczenia nie przedostają się żadne fekalia ani zanieczyszczenia. Każdy posiadacz szamba cieszy się czystą glebą i brakiem problemów z ogrodem.

Szambo betonowe a ekologiczna oczyszczalnia ścieków

szamba betonowe
Mit. Społeczeństwo myśli, że szamba betonowe wybierają osoby, które przerosły koszty związane z wykończeniem mieszkania. Niestety ten odsetek cywilizacji nie wie, że szamba betonowe można używać przez dekady. Na końcu trzeba napomknąć, że jeśli zdecydują się Państwo na szambo wielokomorowe przelewowe można je później przekształcić w oczyszczalnie ścieków. Przystoi mieć to pod swoją uwag decydując o zbiorniku.

Szamba betonowe są droższe od tych z plastiku

Mit. Często spotykania opinia. Ceny szamb betonowych od najbardziej rzetelnego producenta zaczynają się od 850 zł za 4 000L zbiornik bez wątpienia za takie samo plastikowe szambo trzeba zapłacić grubo ponad 1900 zł. Koszt zbiornika betonowego o pojemności 20 000 L wynosi niespełna 4 000 zł. Ta objętość nie jest dostępna wśród producentów szamb z tworzywa sztucznego. Największy, jaki znaleźliśmy zbiornik plastikowy jak jest w ofercie ma 16 000 L i możliwy jest zakup za nie mniej niż 8 000 zł. Właśnie nie ma, co przepłacać lepiej wybrać o ponad połowę tańsze szambo betonowe, które jest masywne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz