poniedziałek, 19 września 2016

TOP Zbiorniki na szambo: szamba betonowe i plastikowe, oczyszczalnie porównanieSłowo wstępu

Aktualnie społeczeństwo decyduje się się na zbudowanie domu poza dużym miastem. Każdy przecież marzy o własnych czterech ścianach. Wybudowanie idealnego domu jest związana z kilkunastoma specjalistycznymi momentami. Obecnie można zaobserwować wzrost sprzedaży działek na terenach wiejskich. Trzeba wiedzieć, że większość terenów poza miastowych nie oferuje przyłącza do kanalizacji. Toteż każdy kto aktualnie buduje dom musi wybrać zbiornik na ścieki komunalne. Obecnie na rynku występuje kilka opcji zbiorników na ścieki komunalne. Najczęściej wybierane zbiorniki na ścieki to szamba betonowe i ze sztucznego tworzywa oraz przydomowe oczyszczalnie ścieków.

Dosyć trudno dla osób nie znających się na budownictwie jest dokonanie tego wyboru. Ten artykuł ukazuje wady i zalety najczęściej stosowanych zbiorników .

Szamba z tworzywa sztucznego

Wykonane są w głównej mierze z wytrzymałych poliestrów i włókno szklane uzbraja produkty. Właśnie te materiały są odpowiedzialne za szczelność zbiornika. Producenci tego typu zbiorników chwalą się że ich produkty są ekologiczne. Szamba z poliestów mają nieszkodliwy wpływ na środowisko. Ważną zaletą tego typu zbiorników jest ich przyjazny stosunek do środowiska. Charakterystyczną cechą tych zbiorników jest fakt, że są lekkie. Bez wątpienia minimalizuje to koszty związane z transportem i montażem zbiornika. Niestety lekkość zbiornika uniemożliwia ich instalowanie na niektórych terenach.
Zbiorniki poliestronowe niestety nie mogą być zainstalowane na terenach gdzie jest wysoki poziom wód . Niska wytrzymałość na obciążenia jest wadą tych zbiorników. Zbiorników poliestronowych nie należy montować pod podjazdem dla samochodów osobowych. Pod wpływem silnego naporu wód gruntowych zbiorniki z tworzywa sztucznego zmieniają swoje położenie. Osoby zainteresowane zakupem tych zbiorników muszą być przygotowane na koszt rzędu od 1 700 zł za 2 000 L do nawet 7 000 zł za 12 000 L.

Szamba betonowe
szamba betonowe

Tego typu zbiorniki cieszą się największą popularnością. Żelbeon klasy B-25 jest najczęściej stosowany przy wyrabianiu tych zbiorników. Producenci szamb betonowych optymalizują cały proces produkcyjny. Popularne jest dodawanie zagranicznej chemii budowlanej, ma za zadanie związać pory betonu, co ma uczynić je uszczelnić. Na końcu na szamba betonowe nakładane są warstwy izolacyjne izolbet. Dlatego szamba betonowe są w stu procentach szczelne, co powoduje że są przyjazne dla środowiska.
Szamba betonowe w odróżnieniu od szamb plastikowych charakteryzują się masywnością. Właśnie z tego powoduj są one używane w każdym typie terenu. Właśnie z powodu swojej masy osadzają sie pewnie  w gruncie daje to pewność, że zbiornik nie przesunie się. Nadprogramowo szamba betonowe można wkopać nawet pod podjazd dla aut. Szamba betonowe są bardzo wytrzymałe. Zaletą tych zbiorników jest fakt, że nie pękają. Gdy zainwestuje się taki zbiornik od profesjonalnego producenta można mieć gwarancję bezproblemowego używania przez dekady. Ceny zaczynają się od 900 zł za zbiornik o pojemności 4 000 L.

Przydomowe oczyszczalnie ścieków

Przydomowe oczyszczalnie ścieków wynaleziono w trosce o dobro środowiska. W tej branży jest to nowość. Przede wszystkim jej zadaniem jest oczyszczanie ścieków komunalnych, co daje wodę do wykorzystania na różne sposoby. Dzięki wodzie z odzysku można podlewać za darmo ogród, co wygeneruje nie małe oszczędności. Przydomowe oczyszczalnie ścieków mają też wady. Tego typu zbiorniki wymagają wykorzystywania w domu tylko nie tak skutecznej ekologicznej chemii gospodarczej. Należy tak robić, żeby nie zabić żywych bakterii wewnątrz zbiornika. Gdy nie będzie wykorzystywana taka ekologiczna chemia może nawet dojść do zniszczenia flory bakteryjnej. Konieczna jest wtedy wymiana zbiornika na nowy. Ceny wahają się od 6 000 zł do nawet 20 000 zł.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz